טיפול לאחר ניתוח אף

טיפול מיידי

מיד לאחר הניתוח, תשהו בחדר התאוששות תחת השגחת צוות ההרדמה, ואז תועברו לחדרכם ברגע שמצבכם יאפשר זאת.

במקרה של שטפי דם משמעותיים, יוצעו לכם קומפרסים קפואים. לאחר הסרה של ה”שפם” ובמידה שיש, של הפתילים, תוכלו לצאת ביום המחרת או ביום שאחרי. בזמן הזה, תוכלו ללמוד כיצד מבצעים את השטיפה דרך התעלות שבסדים של דויל.

בדיקה חוזרת עם הרופא המנתח מתוכננת בזמן השחרור על מנת לסגור את ענייני הניירת, לקבל הסברים והמלצות, לקבל מרשם ולעתים גם אישורי מחלה.

טיפול בבית

מומלץ לקחת שבוע החלמה, או שבועיים במקרה של פתולוגיה.

לאורך כל השבוע, יש להמשיך עם השטיפות דרך הסדים. יש להימנע מהרטבת השרף במקלחת, יש להימנע גם מפעילות ספורטיבית וממאמצים גדולים, ממאכלים חמים מדי או קשים מדי ללעיסה, מהרכבת משקפיים, מחשיפה לשמש, משימוש ממושך במייבש שיער חם מדי ומשהות בבריכה.

טיפול לאחר שמונה ימים

ביום השמיני, בביקור השגרתי שלאחר הניתוח, תתבצע הסרה של השרף, של התפרים ושל הסדים.

לאחר מכן, יתמקדו הטיפולים בשטיפה של חללי האף. שימוש במכשיר לשטיפת אף יחליף את המזרק. ייתכן כי יירשמו משככי כאבים, תרופות אנטי-דלקתיות ואף אנטיביוטיקה.

חל איסור מוחלט להשתמש בכל תרופה שלא נרשמה בידי הרופא, כמו אספירין או כל חומר מונע קרישה אחר, שעלולים לגרום לדימום. תוכלו להמשיך בטיפולים התרופתיים השגרתיים שלכם, בהתייעצות עם הרופא המנתח או המרדים.

ייתכנו סיבוכים מוקדמים

במקרה של דימום משמעותי או של סימני דלקת, יש ליידע את הרופא המנתח בביקור שייערך כעבור שמונה ימים. אל תהססו לפנות, במידת הצורך, לחדר מיון שיידע את הרופא המנתח.

Date de dernière mise à jour: 1 נובמבר 2014

Contact

Dr François ALLOUCHE

36, avenue Charles de Gaulle

92200 NEUILLY SUR SEINE

FRANCE

Tél. +33(0)1 46 66 60 66

E-Mail

dr.allouche AT gmail.com